Будівництво ПС 35/10 кВ для тепличного комплексу

Проектним відділом компанії були виконані топографо-геодезичні та геологічні вишукування, розробка проектно-кошторисної документації та її погодження з енергопостачальною організацією, контролюючими та комунальними службами. Завдяки високій кваліфікації фахівців відділу, були прийняті ефективні технічні рішення, які дозволили виконати будівництво електричних мереж в найкоротші терміни і з високими експлуатаційними та техніко-економічними показниками.

Розробка проекту ПС виконувалася за допомогою тривимірного (3D) моделювання, що дало можливість виключити можливі неточностей при використанні нестандартних вузлів.

Для приєднання запроектованої підстанції до електричних мереж Обленерго, були виконані проекти реконструкції живильної підстанції «Сурська-35» і будівництва від неї двох взаємно резервованих кабельних ліній 35 кВ. При реконструкції ПС «Сурська-35» були встановлені два високовольтні блочні осередки 35 кВ, вироблено технічне переоснащення вторинних ланцюгів релейного захисту, автоматики і телемеханіки. Для моніторингу спожитої електроенергії передбачена система АСКУЕ (автоматизована система комерційного обліку електроенергії).

Першим етапом виконання будівельно-монтажних робіт стала прокладка двох кабельних ліній (КЛ) 35 кВ протяжністю більше трьох кілометрів кожна. Розробка траншеї під кабелі виконувалася в різних умовах, оскільки траса КЛ проходила через лісопосадку, перетинала сільськогосподарські поля і річку Мокра Сура. Вперше компанія зіткнулася з прокладанням кабелю під руслом річки, але завдяки кваліфікації залучених для виконання робіт підрядників цей досвід виявився дуже вдалим. Співробітник підрядної організації Вадим Фаст, який зробив спрямоване горизонтальне буріння, зміг виконати прокол під Мокрою Сурою лише з сьомої спроби, оскільки в підставі берега річки закладені вертикальні гранітні пласти.

У той час як монтажники здійснювали прокладання високовольтних кабелів, на підстанції будівельники займалися підготовчими роботами для заливки фундаментів під силові трансформатори.